Szeroki wybór past polerskich

W naszej ofercie znajdziecie różnego rodzaju pasty polerskie. Zaczynając od past grubo-sciernych, poprzez lekko-ścierne, aż do wykończeniowych past o właściwościach nabłyszczających. Oferujemy zarówno pasty twarde – do użytku z narzędziami mechanicznymi i tarczami z filcu lub bawełny, a także pasty miękkie za pomocą których można polerować również ręcznie. Pasty polerskie to mieszaniny różnego rodzaju ścierniwa i materiału spajającego w postaci wosków i stearynianów. Dzięki swoim właściwościom usuwają zarysowania, a także wszelkie niedoskonałości materiału.

Pasty do polerowania twarde

Twarde pasty najczęściej mają postać walca lub sztabki. Polerowanie odbywa się przy użyciu narzędzi elektrycznych. Pastę należy przyłożyć do narzędzia polerskiego będącego w ruchu. Wtedy pod wpływem ciepła pasta będzie się powoli rozpuszczała i jednocześnie nanosiła na narzędzie polerskie. Twarde pasty najczęściej używane są z filcami i tarczami polerskimi z bawełny lub flaneli.

Miękkie pasty do polerowania

Do polerowania ręcznego i amatorskiego polerowania gdzie szybko chcemy uzyskać zadowalające efekty bardzo dobrze sprawdzą się miękkie pasty polerskie. Sprawdzą się one świetnie również do polerownia małych elementów jak na przykład biżuterii. Mają one konsystencję półpłynnego żelu. Bardzo dobrze pracuje się nimi przy użyciu miękkich narzędzi z bawełny czy flaneli, a także przy użycie ściereczek np. z mikrofibry.