Pasy bezkońcowe na wymiar

Realizujemy zamówienia na pasy bezkońcowe na wymiar wykonywane z płótna ściernego, papieru, filcu i włókniny. Nasza oferta pokrywa w całości zapotrzebowanie na pasy bezkońcowe dla przemysłu i majsterkowiczy. Do wszelkiego rodzaju szlifierek taśmowych, cykliniarek, pilników oraz przystawek do szlifierek.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedniego pasa bezkońcowego na naszej stronie, prosimy – wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Kontakt:
Telefon: +48 737-974-604
E-mail: sklep@abreo.pl

  Szeroki program produkcyjny

  Posiadamy w ofercie pasy bezkońcowe na wymiar wykonane z materiałów ściernych na podłożu papierowym i płóciennym. Pasy ścierne z włókniny Scotch-Brite™  oraz z filcu. Szeroki program produkcyjny pozwala pokryć zapotrzebowanie na materiały ścierne w każdym sektorze przemysłu.

  W zależności od użytego materiału nasze pasy sprawdzą się w obróbce stali zwykłej, nierdzewnej, hartowanej, aluminium i innych metali. Posiadamy w ofercie również pasy do obróbki drewna, szkła, kamienia i tworzyw sztucznych.

  W zależności od użytego materiału ściernego nasze pasy bezkońcowe mogą być używane na sucho jak i na mokro. Pasy na sztywnym podłożu znakomicie sprawdzą się w usuwaniu większy naddatków, rdzy i wżerów, gratowaniu krawędzi. Miękkie podłoże okaże się lepsze w przypadku obróbki wykańczającej i szlifowania delikatnych materiałów.

  Pasy bezkońcowe na wymiar, wykonywane na indywidualne zamówienie

  W ofercie posiadamy pasy bezkońcowe na wymiar wykonywane z następujących materiałów:

  VSM:
  KP508E,
  KK551X ,KK551J, KK551F, KK711X, KK772J, KK718X,
  ZK713X, ZK713T,
  CK721X , CK917C ,CK918X,
  XK870X, XK870J, XK870F.

  3M TRIZACT™ 237AA:
  A6 – P2500
  A16 – P1200
  A30 – P600
  A45 – P400
  A65 – P320
  A80 – P240
  A100 – P180
  A160 – P120

  3M WŁÓKNINA SCOTCH-BRITE™:
  A CRS, A MED, A VFN

  NATURALNY WEŁNIANY FILC POLERSKI:
  grubości 3 mm oraz 6 mm

  Wysoka jakość wykonania i korzystne ceny

  Wszystkie nasze pasy produkowane są w Polsce, cechują się wysoką jakością i trwałością. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu pasy nie biją na boki i nie zrywają się. Uzyskany szlif jest równy i jednorodny. Wysoka precyzja wykonania maksymalizuje czas eksploatacji pasów. Dzięki nam zaoszczędzisz swoje pieniądze i czas!

  Zapraszamy do kontaktu! Napisz zadzwoń, a na pewno przygotujemy korzystną ofertę!

  Rodzaje pasów ściernych bezkoncowych:

   

  Biorąc pod uwagę materiał z którego są wykonane oraz przeznaczenie możemy wskazać następujące rodzaje pasów bezkońcowych:

  • pasy elektrokorundowe – najpopularniejsze pasy bezkońcowe o uniwersalnym zastosowaniu. Nasyp stanowi ziarno elektrokorundu szlachetnego. Stosowane są z powodzeniem do szlifowania drewna, stali zwykłej jak również szlachetnej.
  • pasy cyrkonowe – pasy z nasypem cyrkonowym to pasy o wysokiej wydajności. Używane są przede wszystkim do szlifowania stali szlachetnej. W naszej ofercie posiadamy pasy cyrkonowe na podłożu poliestrowym, oraz bawełnianym. Dzięki podłożu z poliestru pasy mogą pracować na mokro.
  • pasy ceramiczne – przeznaczone są do obróbki najtwardszych materiałów. Świetnie radzą sobie ze szlifowaniem stali nierdzewnej i stali. Ziarno ceramiczne posiada właściwości samoostrzące co dodatkowo wydłuża eksploatację pasa.

  Pasy bezkońcowe na wymiar - samoostrzenie

  Zasada samoostrzenia ziarna ceramicznego VSM (C) VSM Abrassives

  • pasy kompaktowe – przeznaczone do szlifowania ciągłego. Dzięki właściwością samoostrzącym pozwalają na uzyskanie jednolitej chropowatości przez cały okres trwałości pasa. Stosowane są do maszynowego szlifowania stali konstrukcyjnych, nierdzewnych,wysokostopowych oraz tytanowych.
  • pasy trizact – zawierają materiał ścierny o kształcie piramid rozmieszczonych w warstwach. Podczas pracy cząstki materiału ściernego są równomiernie uwalniane dzięki czemu obraz szlifu jest bardzo jednorodny. Dzięki  bardzo drobnym granulacją (nawet do P2500) używane są również do końcowego szlifowania na wysoki połysk. Stosowane najczęściej do obróbki aluminium, metali kolorowych, tworzyw, stali nierdzewnej.
  • pasy z węglikiem krzemu – węglik krzemu jest materiałem twardym ale jednocześnie kruchym. Charakterysuje się 10-krotnie większym przewodnictwem ciepła niż elektrokorund. Z tego powodu bardzo dobrze odprowadza ciepło powstające podczas szlifowania. Pasy z węglika krzemu mogą być stosowane do obróbki stali nierdzewnej i metali nieżelaznych. Również do materiałów innych niż metale – szkła, ceramiki, kamienia, tworzyw sztucznych gumy.
  • pasy z włókniny – wykonane z nylonowej włókniny z ziarnem ścierny zatopionym w jej ażurowej strukturze. Stosowane do usuwania rdzy, przebarwień i nalotu z powierzchni różnych metali. Do usuwania starych powłok lakierniczych, gratowania krawędzi i satynowania.
  • pasy filcowewykonane z filcu polerskiego umieszczonego na wytrzymałym płóciennym podłożu. Stosowane przede wszystkim do polerowania wszelkich metali. Zamierzony efekt polerowania uzyskujemy dzięki pastom polerskim. Należy dobrać pastę polerską o odpowiedniej granulacji, przeznaczoną do szlifowanego metalu.