Tarcze listkowe do szlifowania

Tarcze listkowe, zwane również lamelkowymi lub lamelkami służą do szlifowania, czyszczenia, a także polerowania. Wykonane są z lamelek materiału ściernego trwale przyklejonego do podkładu z włókna szklanego. Ściernice listkowe montuje się do szlifierek kątowych. Dostępne są w formie płaskiej, a także wypukłej.

W ofercie posiadamy tarcze do szlifowania wykonane z lamelek z płótna ściernego z ziarnem elektrokorundowym, cyrkonowym, ceramicznym i z węglikiem krzemu.

Tarcze lamelkowe do szlifowania drewna

Do szlifowania drewna polecamy przede wszystkim tarcze listkowe z płótnem elektrokorundowym (bordowe). Płótno elektrokorundowe jest najbardziej ekonomiczne, a jednocześnie uniwersalne. Nadaje sie również do szlifowania stali i innych materiałów.

Tarcze do szlifowania stali

Tarcze z materiałem cyrkonowym i ceramicznym używa się najczęściej do szlifowania stali zwykłych i nierdzewnych. W szczególności płótno z ziarnem ceramicznym doskonale sprawdza się przy szlifowaniu najtwardszych materiałów. To dzięki fizycznym właściwościom tego ziarna, takim jak m.in. samoostrzenie i wysoka twardość.

Tarcze z włókniny i filcu

Do obróbki wykańczającej, satynowania i czyszczenia powierzchni polecamy w szczególności tarcze lamelkowe z włókniny. Sprawdzą się przy obróbce zarówno stali zwykłej i nierdzewnej jak i aluminium i metali nieżelaznych.