Krążki ścierne na rzep – najpopularniejsze rodzaje

Krążki ścierne na rzep to jedne z najpopularniejszych materiałów ściernych. Prosty montaż i uniwersalność sprawiają, że praca nimi jest łatwa i przyjemna. W ofercie posiadamy tylko krążki sprawdzonych producentów. Wykonane wyłączne z oryginalnych materiałów. Krążki ścierne z ziarnem elektrokorundowym są najbardziej uniwersalne, a zarazem najtańsze. Sprawdzają się najlepiej przy szlifowaniu drewna ale również stali, tworzyw sztucznych i lakierów. Krążki z ziarnem cyrkonowym w porównaniu do krążków korundowych są lepsze do szlifowania stali nierdzewnej. Posiadamy również specjalistyczne krążki ceramiczne, a także na podkładzie z folii. Krążki na podkładzie foliowym to popularne “krążki wodne” które można używać na mokro jak również na sucho. Najczęściej używa się ich do szlifowania szpachli i lakierów.

Krążki na rzep z otworami i pełne

Posiadamy krążki na rzep pełne, a także z krążki z otworami odpylającymi. Forma, ilość i ułożenie otworów zależy od rodzaju używanej szlifierki.

Krążki ścierne z włókniny szlifierskiej

Do czyszczenia powierzchni metalowych z rdzy i wżerów, usuwania starych powłok lakierniczych, a także satynowania. Występują w granulacjach od P80 Coarse do P600 Ultra Fine.

Krążki z filcu

Krążki na rzep z filcu podklejone welurem są narzędziem najczęściej używane zarówno polerowania powierzchni płaskich jak i małych detali. W połączeniu z tlenkiem ceru świetnie sprawdzą się również przy usuwaniu rys z szyb samochodowych. Nasze krążki filcowe wykonane są wyłącznie z naturalnego filcu najwyższej jakości.