Dyski fibrowe do szlifierek

W ofercie dyski fibrowe renomowanej niemieckiej firmy VSM. Dyski wykonuje się z ziarna ściernego na sztywnym i bardzo wytrzymałym wulkanizowanym podkładzie. Sztywny podkład i spoiwo żywiczne najwyższej jakości gwarantują długą żywotność krążków. Dyski zachowują swoje właściwości nawet podczas pracy z dużym dociskiem jak również podczas fazowania i obróbki trudno dostępnych miejsc.

Wysoka wydajność i ekonomiczna praca

Dyski na fibrze są tańsze niż ściernice lamelowe, a jednocześnie znacznie trwalsze niż krążki na rzep. Montaż do dysku wsporczego jest szybki, a także bezproblemowy. Szeroki zakres granulacji pozwala dobrać dysk zarówno do obróbki wstępnej, jak również wykańczającej. Wszystkie powyższe zalety sprawiają, że dyski te są jednymi z najchętniej wybieranych narzędzi ściernych.

Rodzaje materiału ściernego

Dyski wykonuje się na bazie ziarna elektrokorundowego, cyrkonowego a także ceramicznego. W naszej ofercie znajdują się dyski wykonane z materiału cyrkonowego VSM ZF714 o właściwościach samoostrzących. Polecamy je w szczególności do szlifowania stali nierdzewnej, zwykłej, żeliwa, a także stopów. Dla najbardziej wymagających proponujemy dyski fibrowe VSM XF870 z ziarnem ceramicznym. Materiał XF 870 posiada aktywną powłokę chłodzącą i wysokie właściwości samoostrzenia. Jest to najwydajniejszy materiał, przeznaczony do najtwardszych stali i stopów.