Filc polerski na trzpieniu

Sprawdzi się w polerowaniu trudno dostępnych miejsc, detali o skomplikowanych kształtach, a także profili. Trzpieniówki  filcowe w naszej ofercie wyprodukowane są z naturalnego, wełnianego filcu. Cechują się wysoką jakością i świetną nośnością past polerskich. Filc polerski na trzpieniu nadaje się do polerowania stali zwykłej, nierdzewnej oraz innych metali, tworzyw sztucznych, kamienia, szkła, a także ceramiki.

Łatwość stosowania i uniwersalność

Narzędzia trzpieniowe można z powodzeniem używać z najzwyklejszymi wkrętarkami czy wiertarkami z regulacją obrotów. Sprawia to, że są to jedne z najbardziej uniwersalnych narzędzi do polerowania. Nie wymagają specjalistycznych elektronarzędzi czy dodatkowych elementów.

Filc można stosować ze wszystkimi pastami polerskimi – gruboziarnistymi, jak również wybłyszczającymi o najdrobniejszym ziarnie.

Filc walcowy, stożkowy i listkowy

Do polerowania i czyszczenia zakamarków polecamy filc stożkowy. Dzięki różnym wymiarom i odpowiedniemu kształtowi sięgnie tam, gdzie nie sięga filc walcowy. Filc listkowy składa się z delikatnych listków filcu polerskiego, trwale przyklejonych do rdzenia. Jest delikatniejszy niż filc walcowy. Z powodzeniem można go stosować jako zamiennik tarcz bawełnianych. W porównaniu do nich może występować w znacznie mniejszych wymiarach. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się np. do polerowania felg aluminiowych.