Ściernice walcowe do satyniarek i szlifierek kątowych

Ściernice walcowe składają się z okrągłej tulejki – rdzenia. W okół rdzenia przytwierdzone są listki materiału ściernego. Występują dwa rodzaje ściernic walcowych:

  • z otworem wpustowym 19mm/4 do satyniarek lub przystawek
  • z typowym mocowaniem na gwint M14 do szlifierek

Satyniarek walcowych najczęściej używa się do czyszczenia profili, a także powierzchni płaskich ze stali nierdzewnej, drewna i tworzyw sztucznych. Listki materiału ściernego są elastyczne, dzięki temu bardzo dobrze dopasowują się do kształtu szlifowanej powierzchni. Dzięki ażurowej strukturze ściernica nie przegrzewa materiału i nie zapycha się.

Ściernice walcowe z płótna ściernego INOX

Płótno z nasypem cyrkonowym cechuje wysoka wydajność i gładki szlif. Używa się ich przede wszystkim do obróbki elementów ze stali nierdzewnej i zwykłej.

Ściernice z włókniny

Zbudowane są z włókniny o granulacjach od Coarse P80 do P600 Ultra Fine. Używa się ich przede wszystkim do satynowania blach nierdzewnych, profili płaskich i okrągłych. Ściernice dostosowują się do kształtu obrabianej powierzchni dzięki czemu uzyskany efekt satyny jest gładki i równomierny.

Ściernice z włókniny i płótna

Przekładane na zmianę listki płótna i włókniny ściernej. Przekładka z płótna zapewnia większą agresywność i wydajność ściernicy.

Do prac polerskich służą ściernice walcowe wykonane z listków filcu.